هر آن چیزی که باید از IGTV اینستاگرام بدانیم

ایلان ماسک «Elon Musk» یکی از تأثیرگذارترین افراد جهان است و در زمینه نوآوری می‌توان او را یکی از ده شخصیت برتر جهان نامید. داستان زندگی او و شرکت‌هایی که راه اندازی و برای رشد و پیشرفت آن‌ها تلاش کرده، واقعاً جالب است. داستان زندگی این شخصیت برجسته می‌تواند درس‌های زیادی برای ما به همراه داشته باشد. در این مقاله تصمیم داریم زندگی ایلان ماسک را در کنار هم بررسی کنیم و ببینیم که این شخصیت ثروتمند در طول زندگی خود چه مشکلات و سختی‌هایی را پشت سر گذاشته است. دانستن زندگی‌نامه اشخاص بزرگ و تأثیرگذار همیشه آموزنده و الهام‌بخش است و می‌تواند درس‌های زیادی برای اشخاص مختلف و به ویژه کارآفرینان و صاحبان استارتاپ‌ها و کسب و کارهای کوچک به همراه داشته باشد.

همیار آکادمی با بررسی زندگی افراد توانمند و کارآفرین تلاش می‌کند که به کاربران خود در مسیر رسیدن به موفقیت، سعادت و خوشبختی کمک کند و به آن‌ها نشان دهد که شخصیت‌های برجسته هم در ابتدا با مشکلات زیادی روبرو بوده‌اند ولی با سعی و تلاش فراوان موفق شده‌اند موانع را پشت سر بگذارند و به اهداف خودشان دست پیدا کنند. در صورتی که تمایل دارید با زندگی این ثروتمند خودساخته آشنا شوید و در پایان درس‌هایی از او یاد بگیرید و از این درس‌ها در زندگی و کسب و کار خودتان استفاده کنید تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

آشنایی با زندگی ایلان ماسک

در این بخش از مقاله تصمیم داریم نگاهی کلی و اجمالی به زندگی و کسب و کار این نابغه عرصه فناوری داشته باشیم تا بتوانیم از او و فعالیت‌هایش درس بگیریم:

کودکی، نوجوانی و دانشگاه

ایلان ماسک در سال ۱۹۷۱ در پرتوریای آفریقای جنوبی چشم به جهان گشود. پدر و مادر او هر دو افرادی بافرهنگ و باسواد بودند ولی زندگی آن‌ها چندان دوام نیاورد و وقتی  ایلان ده سال بیشتر نداشت از هم جدا شدند. پدر او یک مهندس آفریقایی بود که در انگلیس بزرگ شده بود. مادرش هم یک بانوی کانادایی بود که در زمینه رژیم غذایی و مد فعالیت می‌کرد. خانواده ایلان، پنج نفره بود و ایلان اولین فرزند این خانواده به حساب می‌آمد. بعد از او یک پسر و یک دختر از این پدر و مادر به دنیا آمدند.

بعد از این‌که پدر و مادرش از هم جدا شدند، او تصمیم گرفت زندگی خودش را در کنار پدر و در آفریقای جنوبی سپری کند. وی ده ساله بود که اولین کامپیوتر خودش را خرید و شروع به یادگیری برنامه‌نویسی کرد. به قدری سریع رشد و پیشرفت می‌کرد که همه از سرعت او شگفت‌زده شده بودند. در طی دو سال به حدی رشد کرد که توانست یک بازی کامپیوتری طراحی و برنامه‌نویسی کند. او موفق شد این بازی را به قیمت ۵۰۰ دلار به فروش برساند. این بازی نمایانگر رویاهای او است. او از همان دوران کودکی شیفته و عاشق سفر به فضا بوده است. جالب است که این بازی هنوز هم وجود دارد و علاقمندان با ورود به بازی Blaster می‌توانند از این بازی لذت ببرند. او در دوران مدرسه همیشه مورد آزار و اذیت هم‌کلاسی‌هایش قرار می‌گرفت. این آزار و اذیت‌ها یک بار باعث شد که کار او به بیمارستان کشیده شود.

پروژه اول: Zip2، تجربه‌ای بی‌نظیر

ایلان ماسک در سال ۱۹۹۵ با همراهی برادر کوچک‌ترش شرکتی نرم افزاری راه اندازی کرد. این شرکت Zip2 نام داشت. این کسب و کار به موفقیت‌ها بزرگی دست پیدا کرد و توانست مشتریان بزرگی مانند روزنامه نیویورک تایمز را به خود جذب کند. لازم به ذکر است که ایلان و برادرش این کسب و کار را به کمک سرمایه ۲۸ هزار دلاری پدرشان ثبت و راه اندازی کردند. درست است که همه چیز این شرکت به ماسک تعلق داشت ولی هیئت مدیره با ریاست او بر این شرکت موافقت نکردند. سال ۱۹۹۹ بود که یک شرکت دیگر تصمیم گرفت Zip2 را خریداری کند. ۷ درصد از مبلغ فروش شرکت معادل ۲۲ میلیون دلار به ایلان ماسک رسید و او پیش از رسیدن به ۳۰ سالگی توانست میلیونر شود. گفتنی است که این پول به ایلان این اجازه و قدرت را می‌داد که کسب و کار بعدی خودش را راه اندازی کند و به درآمد بیشتر برسد و علایق خودش را هم دنبال کند.

پروژه دوم: سیستم انتقال پول پی پال «PayPal»

ایلان پس از فروش Zip2 تصمیم گرفت یک سرویس پرداخت اینترنتی به نام X.com راه اندازی کند. این کسب و کار با یک سرمایه ۱۰ میلیون دلاری آغاز شد. پس از آن این شرکت با شرکت دیگری به نام کانفینیتی یکی شد. این دو شرکت ادغام شدند و کار خود را با شدت تمام پیش گرفتند و در نهایت توانستند سیستم انتقال پول پی پال را که پیش از آن در اختیار کانفینیتی بود توسعه دهند. این دو شرکت در سال ۲۰۰۱ تغییر نام دادند و نام آن‌ها PayPal شد. مشکلات ایلان ماسک با هیئت مدیره آغاز شد و در نهایت در سال ۲۰۰۲ هیئت مدیره این شرکت تصمیم گرفت پی پال را به یک شرکت دیگر به نام eBay بفروشد. ماسک ۱۱.۷ درصد از سهام این شرکت را در دست داشت و وقتی این شرکت به مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار فروخته شد، ۱۱.۷ درصد از آن به ایلان رسید. او به عنوان شخصیتی ثروتمند شناخته می‌شد.

پروژه سوم: اسپیس ایکس؛ کسب و کاری برای تحقق رویاهای کودکی ایلان ماسک

این شرکت در سال ۲۰۰۲ به عنوان یک شرکت اکتشاف فضایی شروع به کار کرد و از همان لحظه آغاز به کار در پی رشد و پیشرفت سریع بود. ایلان ماسک به قدری به این شرکت علاقه داشت که می‌خواست خیلی زود با اکتشاف‌های این شرکت به رویاهای خودش دست پیدا کند. این شرکت می‌خواهد به فناوری حمل و نقل فضای دست پیدا کند. حمل و نقل فضایی از دیدگاه این شرکت تنها به کمک فناوری موشکی ممکن و میسر است. این شرکت تاکنون پیشرفت خوبی داشته و موفق به طراحی وسایل نقلیه فضایی تحت عنوان فالکن ۱ و فالکن ۹ هم شده است.

ایلان ماسک هم مدیریت عامل این شرکت را بر عهده دارد و هم مدیر ارشد فنی آن است. وی توانست با تحقیق و پژوهش فراوان موشک‌هایی بسیار ارزان بسازد و حتی از این راه به حاشیه سود ۷۰ درصدی دست پیدا کرد. وی این شرکت را با یک سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری که از کارهای قبلی خودش جمع‌آوری کرده بود راه اندازی کرد. اسپیس ایکس در سال ۲۰۰۸  قراردادی با ناسا به مبلغ ۱.۶ میلیارد دلار امضا کرد. این شرکت وظیفه داشت محموله‌های مورد نیاز یک ایستگاه فضایی را برای آن‌ها ارسال کند.

این شرکت تصمیم دارد که از طریق سفر فضایی انسان را به ماه بفرستد و همچنین دارد روی پروژه جدیدی برنامه‌ریزی می‌کند. این شرکت می‌خواهد از طریق این پروژه هزینه سفرهای فضایی را به شدت کاهش دهد. به گفته ایلان ماسک اصلی‌‎ترین و مهم‌ترین رسالتی که شرکت اسپیس ایکس بر عهده دارد این است که تمدن بشری را به فضا برساند و انسان‌ را در سایر سیاره‌های منظومه شمسی ساکن کند.

پروژه چهارم: تسلا

شرکت تسلا موتورز یا Tesla در سال ۲۰۰۳ تأسیس شد. جالب است بدانید که این شرکت به دست ایلان ماسک تأسیس نشد و مارتین ابرهارد و مارک ترپنینگ بنیان‌گذاران این شرکت بزرگ بودند. یک سال پس از تأسیس یعنی سال ۲۰۰۴ بود که ایلان ماسک هم روی این مجموعه سرمایه‌گذاری کرد و در جایگاه رئیس هیئت مدیره قرار گرفت. ایلان ماسک در سال‌های اولیه حضور خود در این شرکت در فرآیندهای روزمره شرکت وارد نمی‌شد و به همین خاطر تسلا روند رشد و پیشرفت خودش را بدون ماسک طی می‌کرد. ماسک در طراحی و تولید اولین خودروی برقی شرکت تسلا نقشی مهم و اساسی ایفا کرد و به اصلی‌ترین چهره این شرکت تبدیل شد.

ناگفته نماند که این شرکت به تولید خودروهای برقی اسپرت و گران‌قیمت هم می‌پردازد که این نوع اتومبیل‌ها هم طرفداران و علاقمندان خاص خودشان را دارند. در سال ۲۰۱۴ ایلان ماسک تمامی حقوق ثبت اختراع را به رایگان در اختیار شرکت‌های خودروسازی قرار داد تا ساخت خودروهای برقی بیشتر شود و از این طریق کمک بیشتری به محیط زیست بشود. گفتنی است که تسلا در زمینه تولید باتری هم فعالیت دارد و تاکنون در این زمینه موفق عمل کرده است.

به اشتراک بگذارید:

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
۱۷۳ دیدگاه
۱۰ خرداد ۱۳۹۹

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

۱۰ خرداد ۱۳۹۹

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

۱۰ خرداد ۱۳۹۹

چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

Today, while I was at work, my cousin stole my iphone and tested to see if
it can survive a 40 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now
broken and she has 83 views. I know this is entirely off topic but I had to share it with
someone! 0mniartist asmr

۲۲ فروردین ۱۴۰۰

Excellent post. I was checking continuously
this blog and I am impressed! Extremely helpful information specially the last part 🙂 I care for such info a lot.
I was looking for this certain information for a long time.
Thank you and best of luck. 0mniartist asmr

I savour, result in I discovered just what I was taking a look for.
You’ve ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day.
Bye asmr 0mniartist

۲۵ فروردین ۱۴۰۰

I really like your blog.. very nice colors & theme.
Did you make this website yourself or did you hire someone to do it for you?
Plz respond as I’m looking to construct my own blog and
would like to find out where u got this from. thanks asmr 0mniartist

۲۷ فروردین ۱۴۰۰

Hello to every , because I am genuinely
eager of reading this webpage’s post to be updated daily.
It carries good material. 0mniartist asmr

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

Howdy! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick
shout out and say I genuinely enjoy reading through
your posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums that go over the same subjects?
Thanks a ton!

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

If you are going for best contents like myself, just go to
see this site everyday since it offers quality contents, thanks

۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

I have been exploring for a little bit for any high-quality articles or
blog posts on this kind of area . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this website.

Reading this information So i am glad to show that I’ve an incredibly excellent uncanny feeling I came upon just
what I needed. I so much unquestionably will make certain to do not disregard this web site and give it a glance on a relentless basis.

۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

great publish, very informative. I wonder why the other experts of
this sector don’t realize this. You should continue your
writing. I’m sure, you have a great readers’ base already!

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

Hi there! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout
out and say I truly enjoy reading through your posts.

Can you recommend any other blogs/websites/forums that go over the same
subjects? Thanks a lot!

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

Someone essentially assist to make significantly articles I might state.
This is the first time I frequented your web page
and to this point? I amazed with the analysis you made to make this
particular post extraordinary. Wonderful job!

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

I got this web page from my buddy who informed me about this web page and at the moment
this time I am browsing this web page and reading very informative posts here.

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

Ridiculous story there. What happened after? Thanks!

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

We’re a gaggle of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your web site offered us with useful info to work on. You
have performed an impressive process and our entire neighborhood will
be thankful to you.

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

india 4 pharmacy levitra cheap

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

scoliosis
Ahaa, its fastidious dialogue about this article at this place at this website, I have read all
that, so now me also commenting here. scoliosis

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

scoliosis
These are really fantastic ideas in about blogging.
You have touched some pleasant factors here. Any way
keep up wrinting. scoliosis

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

cost of tadalafil without insurance: ordering cialis online australia cialis soft tablet
buy cialis ebay

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

how to cure ed: ed pills for sale – top ed drugs

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

doxycycline generic: generic doxycycline – doxycycline tablets

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

ed medication online: ed pills for sale – ed treatments

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

cialis online daily: buy cialis online best price buy cialis very cheap prices fast delivery

free dating sites
With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My site has a
lot of exclusive content I’ve either authored myself or outsourced
but it looks like a lot of it is popping it up all over the internet without my authorization. Do you know any methods to help
prevent content from being stolen? I’d genuinely appreciate it.
dating sites

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

free dating sites
I am really loving the theme/design of your site.
Do you ever run into any internet browser compatibility issues?
A few of my blog readers have complained about my website not working correctly in Explorer but looks great in Opera.

Do you have any tips to help fix this problem?

https://785days.tumblr.com/ free dating sites

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

buy cialis online generic: buy cialis insurancecialis online without prescription buy cialis with paypal

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

Article writing is also a excitement, if you know after
that you can write if not it is complex to write.

۱ خرداد ۱۴۰۰

generic cialis canadian: cialis 5mg tablet buy cialis online europe

۲ خرداد ۱۴۰۰

cost of tadalafil without insurance: buy cialis very cheap prices fast delivery generic cialis canadian

۳ خرداد ۱۴۰۰

buy cialis tadalafil0 with pay pal: find cheap cialis online buy cialis online in canada

۳ خرداد ۱۴۰۰

viagra without a doctor prescription buy generic viagra online – real viagra without a doctor prescription

۴ خرداد ۱۴۰۰

cialis 20mg usa – buy cialis 36 hour how to buy cialis online from canada

۵ خرداد ۱۴۰۰

where can u buy cialis – buy cialis online cheap cialis in europe

۶ خرداد ۱۴۰۰

pharmacy canadian superstore: canadian mail order pharmacy – pharmacy online shopping usa

۶ خرداد ۱۴۰۰

cialis original for sale: buy cialis online europe buy cialis tadalafil tablets

۷ خرداد ۱۴۰۰

original cialis low price: buy cialis insurancecialis online without prescription cialis in europe

۸ خرداد ۱۴۰۰

Please let me know if you’re looking for a writer for your blog.
You have some really great articles and I feel I would be a
good asset. If you ever want to take some of the
load off, I’d love to write some material
for your blog in exchange for a link back to mine. Please send me an e-mail if interested.
Cheers!

۹ خرداد ۱۴۰۰

Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this article and also
the rest of the website is really good.

Hey! I could have sworn I’ve been to this website before
but after reading through some of the post I realized it’s new to me.

Anyways, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back often!

۱۰ خرداد ۱۴۰۰

buy cialis online best price: cialis 20mg low price buy cialis online overnight

۱۰ خرداد ۱۴۰۰

Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for?
you make blogging look easy. The overall look of your website is wonderful,
as well as the content!

۱۰ خرداد ۱۴۰۰

This piece of writing is truly a nice one it assists new internet viewers, who are wishing
for blogging.

۱۱ خرداد ۱۴۰۰

amoxicillin 500 mg tablets generic amoxil – amoxicillin 500mg buy online uk

۱۱ خرداد ۱۴۰۰

What’s up, I want to subscribe for this weblog to obtain most recent updates, therefore where can i do it please assist.

۱۲ خرداد ۱۴۰۰

Hi, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam remarks?
If so how do you reduce it, any plugin or anything you can recommend?
I get so much lately it’s driving me crazy so any help is very much appreciated.

۱۲ خرداد ۱۴۰۰

amoxicillin 500mg capsule buy online buy amoxicillin – amoxicillin 775 mg

۱۳ خرداد ۱۴۰۰

amoxicillin 200 mg tablet amoxicillin generic – amoxicillin 200 mg tablet

۱۴ خرداد ۱۴۰۰

prescription drugs canada buy online online prescription for ed meds – ed cure

۱۵ خرداد ۱۴۰۰

amoxicillin 500mg capsule buy online amoxicillin buy canada – amoxicillin 500mg capsule buy online

۱۷ خرداد ۱۴۰۰

vardenafil bestellen

۱۷ خرداد ۱۴۰۰

buy allegra benadryl gel tablets – allegra 100 mg tablet

۱۸ خرداد ۱۴۰۰

erectile dysfunction drugs natural ed remedies – ed medication

۱۹ خرداد ۱۴۰۰

ed treatment drugs male erection pills – mens erection pills

۲۰ خرداد ۱۴۰۰

amiloride furosemide

۲۰ خرداد ۱۴۰۰

zithromax capsules price cheap antibiotic – bactrim order online

۲۱ خرداد ۱۴۰۰

cheap erectile dysfunction pills ed cures ed treatment

۲۲ خرداد ۱۴۰۰

vitality ed pills ed meds online without doctor prescription non prescription ed drugs

۲۴ خرداد ۱۴۰۰

online doctor prescription for viagra buy real viagra online price of viagra

۲۵ خرداد ۱۴۰۰

buy real viagra online best place to buy generic viagra online order viagra online

۲۶ خرداد ۱۴۰۰

۲۸ خرداد ۱۴۰۰

where to buy amoxicillin over the counter buy amoxicillin – amoxicillin tablet 500mg

۲۹ خرداد ۱۴۰۰

buy viagra online usa http://viagrabng.com/# best over the counter viagra

۲۹ خرداد ۱۴۰۰

aralen phosphate buy chloroquine phosphate – buy chloroquine phosphate

۳۰ خرداد ۱۴۰۰

order amoxicillin no prescription amoxicillin without rx – amoxicillin without a doctors prescription

۳۱ خرداد ۱۴۰۰

chloroquine india aralen – order aralen online

۱ تیر ۱۴۰۰

over the counter neurontin gabapentin – neurontin brand coupon

۲ تیر ۱۴۰۰

viagra from india: viagra – buy viagra online usa

۴ تیر ۱۴۰۰

viagra from india: viagra – where can i buy viagra over the counter

۵ تیر ۱۴۰۰

ed solutions online pharmacy reviews – canadian pharmacy store

۸ تیر ۱۴۰۰

treat ed medication canadian pharmacy – cheap canadian pharmacy online

Thanks intended for furnishing these kinds of great post. http://ketodietione.com/

۹ تیر ۱۴۰۰

buy 20mg lisinopril lisinopril for sale – lisinopril 20 mg

۱۲ تیر ۱۴۰۰

lisinopril 20 mg prices lisinopril – lisinopril 40 mg price

Truly helpful….look ahead to coming back. https://ketodietplanus.com/

You have one of the greatest web sites. https://ketorecipesnew.com/

۲۹ تیر ۱۴۰۰

best free dating site for serious relationships
amber heard dating

۵ مرداد ۱۴۰۰

free chat now
chat free dating site

۱۰ مرداد ۱۴۰۰

ivermectin

۱۱ مرداد ۱۴۰۰

finpecia 1mg

5 Trackbacks:

free dating manchester uk

۱۵ تیر ۱۴۰۰

keto diet gifts

۳ مرداد ۱۴۰۰

plaquenil cost without insurance

buy plaquenil 10mg

۸ مرداد ۱۴۰۰

cialis super active cheap

cialis voucher

۱۰ مرداد ۱۴۰۰

viagra inline

achat viagra canada

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سایر مطالب پیشنهادی: