شبکه‌های اجتماعی در سئو چه نقشی دارند؟

ایلان ماسک «Elon Musk» یکی از تأثیرگذارترین افراد جهان است و در زمینه نوآوری می‌توان او را یکی از ده شخصیت برتر جهان نامید. داستان زندگی او و شرکت‌هایی که راه اندازی و برای رشد و پیشرفت آن‌ها تلاش کرده، واقعاً جالب است. داستان زندگی این شخصیت برجسته می‌تواند درس‌های زیادی برای ما به همراه داشته باشد. در این مقاله تصمیم داریم زندگی ایلان ماسک را در کنار هم بررسی کنیم و ببینیم که این شخصیت ثروتمند در طول زندگی خود چه مشکلات و سختی‌هایی را پشت سر گذاشته است. دانستن زندگی‌نامه اشخاص بزرگ و تأثیرگذار همیشه آموزنده و الهام‌بخش است و می‌تواند درس‌های زیادی برای اشخاص مختلف و به ویژه کارآفرینان و صاحبان استارتاپ‌ها و کسب و کارهای کوچک به همراه داشته باشد.

همیار آکادمی با بررسی زندگی افراد توانمند و کارآفرین تلاش می‌کند که به کاربران خود در مسیر رسیدن به موفقیت، سعادت و خوشبختی کمک کند و به آن‌ها نشان دهد که شخصیت‌های برجسته هم در ابتدا با مشکلات زیادی روبرو بوده‌اند ولی با سعی و تلاش فراوان موفق شده‌اند موانع را پشت سر بگذارند و به اهداف خودشان دست پیدا کنند. در صورتی که تمایل دارید با زندگی این ثروتمند خودساخته آشنا شوید و در پایان درس‌هایی از او یاد بگیرید و از این درس‌ها در زندگی و کسب و کار خودتان استفاده کنید تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

آشنایی با زندگی ایلان ماسک

در این بخش از مقاله تصمیم داریم نگاهی کلی و اجمالی به زندگی و کسب و کار این نابغه عرصه فناوری داشته باشیم تا بتوانیم از او و فعالیت‌هایش درس بگیریم:

کودکی، نوجوانی و دانشگاه

ایلان ماسک در سال ۱۹۷۱ در پرتوریای آفریقای جنوبی چشم به جهان گشود. پدر و مادر او هر دو افرادی بافرهنگ و باسواد بودند ولی زندگی آن‌ها چندان دوام نیاورد و وقتی  ایلان ده سال بیشتر نداشت از هم جدا شدند. پدر او یک مهندس آفریقایی بود که در انگلیس بزرگ شده بود. مادرش هم یک بانوی کانادایی بود که در زمینه رژیم غذایی و مد فعالیت می‌کرد. خانواده ایلان، پنج نفره بود و ایلان اولین فرزند این خانواده به حساب می‌آمد. بعد از او یک پسر و یک دختر از این پدر و مادر به دنیا آمدند.

بعد از این‌که پدر و مادرش از هم جدا شدند، او تصمیم گرفت زندگی خودش را در کنار پدر و در آفریقای جنوبی سپری کند. وی ده ساله بود که اولین کامپیوتر خودش را خرید و شروع به یادگیری برنامه‌نویسی کرد. به قدری سریع رشد و پیشرفت می‌کرد که همه از سرعت او شگفت‌زده شده بودند. در طی دو سال به حدی رشد کرد که توانست یک بازی کامپیوتری طراحی و برنامه‌نویسی کند. او موفق شد این بازی را به قیمت ۵۰۰ دلار به فروش برساند. این بازی نمایانگر رویاهای او است. او از همان دوران کودکی شیفته و عاشق سفر به فضا بوده است. جالب است که این بازی هنوز هم وجود دارد و علاقمندان با ورود به بازی Blaster می‌توانند از این بازی لذت ببرند. او در دوران مدرسه همیشه مورد آزار و اذیت هم‌کلاسی‌هایش قرار می‌گرفت. این آزار و اذیت‌ها یک بار باعث شد که کار او به بیمارستان کشیده شود.

پروژه اول: Zip2، تجربه‌ای بی‌نظیر

ایلان ماسک در سال ۱۹۹۵ با همراهی برادر کوچک‌ترش شرکتی نرم افزاری راه اندازی کرد. این شرکت Zip2 نام داشت. این کسب و کار به موفقیت‌ها بزرگی دست پیدا کرد و توانست مشتریان بزرگی مانند روزنامه نیویورک تایمز را به خود جذب کند. لازم به ذکر است که ایلان و برادرش این کسب و کار را به کمک سرمایه ۲۸ هزار دلاری پدرشان ثبت و راه اندازی کردند. درست است که همه چیز این شرکت به ماسک تعلق داشت ولی هیئت مدیره با ریاست او بر این شرکت موافقت نکردند. سال ۱۹۹۹ بود که یک شرکت دیگر تصمیم گرفت Zip2 را خریداری کند. ۷ درصد از مبلغ فروش شرکت معادل ۲۲ میلیون دلار به ایلان ماسک رسید و او پیش از رسیدن به ۳۰ سالگی توانست میلیونر شود. گفتنی است که این پول به ایلان این اجازه و قدرت را می‌داد که کسب و کار بعدی خودش را راه اندازی کند و به درآمد بیشتر برسد و علایق خودش را هم دنبال کند.

پروژه دوم: سیستم انتقال پول پی پال «PayPal»

ایلان پس از فروش Zip2 تصمیم گرفت یک سرویس پرداخت اینترنتی به نام X.com راه اندازی کند. این کسب و کار با یک سرمایه ۱۰ میلیون دلاری آغاز شد. پس از آن این شرکت با شرکت دیگری به نام کانفینیتی یکی شد. این دو شرکت ادغام شدند و کار خود را با شدت تمام پیش گرفتند و در نهایت توانستند سیستم انتقال پول پی پال را که پیش از آن در اختیار کانفینیتی بود توسعه دهند. این دو شرکت در سال ۲۰۰۱ تغییر نام دادند و نام آن‌ها PayPal شد. مشکلات ایلان ماسک با هیئت مدیره آغاز شد و در نهایت در سال ۲۰۰۲ هیئت مدیره این شرکت تصمیم گرفت پی پال را به یک شرکت دیگر به نام eBay بفروشد. ماسک ۱۱.۷ درصد از سهام این شرکت را در دست داشت و وقتی این شرکت به مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار فروخته شد، ۱۱.۷ درصد از آن به ایلان رسید. او به عنوان شخصیتی ثروتمند شناخته می‌شد.

پروژه سوم: اسپیس ایکس؛ کسب و کاری برای تحقق رویاهای کودکی ایلان ماسک

این شرکت در سال ۲۰۰۲ به عنوان یک شرکت اکتشاف فضایی شروع به کار کرد و از همان لحظه آغاز به کار در پی رشد و پیشرفت سریع بود. ایلان ماسک به قدری به این شرکت علاقه داشت که می‌خواست خیلی زود با اکتشاف‌های این شرکت به رویاهای خودش دست پیدا کند. این شرکت می‌خواهد به فناوری حمل و نقل فضای دست پیدا کند. حمل و نقل فضایی از دیدگاه این شرکت تنها به کمک فناوری موشکی ممکن و میسر است. این شرکت تاکنون پیشرفت خوبی داشته و موفق به طراحی وسایل نقلیه فضایی تحت عنوان فالکن ۱ و فالکن ۹ هم شده است.

ایلان ماسک هم مدیریت عامل این شرکت را بر عهده دارد و هم مدیر ارشد فنی آن است. وی توانست با تحقیق و پژوهش فراوان موشک‌هایی بسیار ارزان بسازد و حتی از این راه به حاشیه سود ۷۰ درصدی دست پیدا کرد. وی این شرکت را با یک سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری که از کارهای قبلی خودش جمع‌آوری کرده بود راه اندازی کرد. اسپیس ایکس در سال ۲۰۰۸  قراردادی با ناسا به مبلغ ۱.۶ میلیارد دلار امضا کرد. این شرکت وظیفه داشت محموله‌های مورد نیاز یک ایستگاه فضایی را برای آن‌ها ارسال کند.

این شرکت تصمیم دارد که از طریق سفر فضایی انسان را به ماه بفرستد و همچنین دارد روی پروژه جدیدی برنامه‌ریزی می‌کند. این شرکت می‌خواهد از طریق این پروژه هزینه سفرهای فضایی را به شدت کاهش دهد. به گفته ایلان ماسک اصلی‌‎ترین و مهم‌ترین رسالتی که شرکت اسپیس ایکس بر عهده دارد این است که تمدن بشری را به فضا برساند و انسان‌ را در سایر سیاره‌های منظومه شمسی ساکن کند.

پروژه چهارم: تسلا

شرکت تسلا موتورز یا Tesla در سال ۲۰۰۳ تأسیس شد. جالب است بدانید که این شرکت به دست ایلان ماسک تأسیس نشد و مارتین ابرهارد و مارک ترپنینگ بنیان‌گذاران این شرکت بزرگ بودند. یک سال پس از تأسیس یعنی سال ۲۰۰۴ بود که ایلان ماسک هم روی این مجموعه سرمایه‌گذاری کرد و در جایگاه رئیس هیئت مدیره قرار گرفت. ایلان ماسک در سال‌های اولیه حضور خود در این شرکت در فرآیندهای روزمره شرکت وارد نمی‌شد و به همین خاطر تسلا روند رشد و پیشرفت خودش را بدون ماسک طی می‌کرد. ماسک در طراحی و تولید اولین خودروی برقی شرکت تسلا نقشی مهم و اساسی ایفا کرد و به اصلی‌ترین چهره این شرکت تبدیل شد.

ناگفته نماند که این شرکت به تولید خودروهای برقی اسپرت و گران‌قیمت هم می‌پردازد که این نوع اتومبیل‌ها هم طرفداران و علاقمندان خاص خودشان را دارند. در سال ۲۰۱۴ ایلان ماسک تمامی حقوق ثبت اختراع را به رایگان در اختیار شرکت‌های خودروسازی قرار داد تا ساخت خودروهای برقی بیشتر شود و از این طریق کمک بیشتری به محیط زیست بشود. گفتنی است که تسلا در زمینه تولید باتری هم فعالیت دارد و تاکنون در این زمینه موفق عمل کرده است.

به اشتراک بگذارید:

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
۴۲ دیدگاه
۱۲ خرداد ۱۳۹۹

زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

۱۲ خرداد ۱۳۹۹

کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

۲۶ اسفند ۱۳۹۹

Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?

Hello would you mind letting me know which web host you’re working with?

I’ve loaded your blog in 3 completely different web browsers and
I must say this blog loads a lot faster then most.
Can you recommend a good hosting provider at a reasonable price?
Thanks a lot, I appreciate it! asmr 0mniartist

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

Having read this I believed it was very informative. I appreciate you
finding the time and energy to put this informative article together.
I once again find myself personally spending a lot of time both reading and commenting.

But so what, it was still worth it!

۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

It’s appropriate time to make some plans for the long run and it’s time to be
happy. I’ve learn this submit and if I could I
desire to suggest you few attention-grabbing things or advice.
Perhaps you could write next articles relating to this article.
I want to read even more issues about it!

۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

Hi there to every body, it’s my first go to see of this weblog; this webpage carries awesome and really
fine material designed for readers.

۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

I get pleasure from, lead to I found just what I used to be looking for.
You have ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day.
Bye

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

I blog frequently and I truly thank you for your information. Your article has really peaked my interest.
I am going to book mark your site and keep checking for new information about once per week.
I opted in for your Feed too.

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account
it. Look advanced to far added agreeable from you!

However, how can we communicate?

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

Thanks for sharing your thoughts. I truly appreciate
your efforts and I will be waiting for your next post thank you once again.

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

Good day I am so glad I found your weblog, I really found you
by accident, while I was researching on Bing for something else, Nonetheless I am
here now and would just like to say cheers for a remarkable post and a all round interesting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all
at the minute but I have saved it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the superb b.

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

Simply desire to say your article is as amazing. The clarity in your put up is just great and i can suppose you’re knowledgeable on this subject.

Well together with your permission allow me
to seize your RSS feed to keep updated with impending post.
Thank you 1,000,000 and please carry on the enjoyable work.

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

levitra on sale

scoliosis
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something
like this. Please let me know if you run into anything.
I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.
scoliosis

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

scoliosis
That is very attention-grabbing, You are a very skilled blogger.
I have joined your rss feed and look ahead to searching for more of your great post.
Also, I have shared your website in my social networks scoliosis

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

dating sites
Nice post. I learn something new and challenging
on websites I stumbleupon on a daily basis. It’s always useful
to read articles from other writers and use something from their sites.
https://785days.tumblr.com/ free dating sites

free dating sites
Just wish to say your article is as astonishing. The clarity in your post is
simply cool and i can assume you’re an expert on this subject.

Well with your permission allow me to grab your RSS
feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the enjoyable
work. dating sites

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

It’s enormous that you are getting thoughts from this paragraph as well as from our argument made at this time.

Keep on writing, great job!

Wow! This blog looks just like my old one! It’s on a totally different subject but it has pretty much the same page layout and design.
Excellent choice of colors!

Does your website have a contact page? I’m having problems locating it but, I’d like to
send you an email. I’ve got some ideas for your blog you
might be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing it develop over time.

۹ خرداد ۱۴۰۰

I’m really impressed with your writing talents as smartly as with the
layout for your weblog. Is this a paid subject or did you modify it yourself?

Anyway stay up the excellent high quality writing, it is rare to see a nice
weblog like this one these days..

Pretty! This was an incredibly wonderful article.
Many thanks for providing these details.

Excellent weblog right here! Additionally your web site so much up
fast! What web host are you the use of? Can I get your associate link in your host?
I wish my web site loaded up as fast as yours lol

۱۱ خرداد ۱۴۰۰

Today, I went to the beach front with my children.
I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed
the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
She never wants to go back! LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!

۱۱ خرداد ۱۴۰۰

You really make it seem so easy with your presentation but I
find this topic to be really something which I think I would never understand.
It seems too complex and very broad for me.
I’m looking forward for your next post, I’ll try
to get the hang of it!

Yes! Finally something about http://tinyurl.com/yy2u2v3n.

۱۸ خرداد ۱۴۰۰

viagra pfizer canada

۲۱ خرداد ۱۴۰۰

isotret

۲۷ خرداد ۱۴۰۰

generic tadalafil price cialis and dapoxetine walgreens cialis prices

۲۷ خرداد ۱۴۰۰

cialis 20mg for sale

۲۸ خرداد ۱۴۰۰

female viagra viagra buy online online real viagra

۲۸ خرداد ۱۴۰۰

These are truly great ideas in regarding blogging.

You have touched some good things here. Any way keep up wrinting.

۲۸ خرداد ۱۴۰۰

It’s the best time to make a few plans for the future and it
is time to be happy. I have read this publish and if I may I desire to suggest you few interesting issues
or advice. Maybe you can write next articles referring to this article.
I wish to learn even more things approximately it!

۲۸ خرداد ۱۴۰۰

I’ve been surfing online more than 4 hours today, yet I never found
any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me.
In my view, if all site owners and bloggers made good content as you did, the web will be much more useful
than ever before.

۲۸ خرداد ۱۴۰۰

tadalafil 30mg tablet cialis daily generic cialis 40mg australia

۲۹ خرداد ۱۴۰۰

generic tadalafil tablets cialis 100mg cost maxim peptide tadalafil

۲۹ خرداد ۱۴۰۰

It is appropriate time to make some plans for the future and it’s time to be happy.
I’ve learn this publish and if I may just I desire to counsel
you few interesting things or advice. Perhaps you can write subsequent articles referring
to this article. I want to read more issues approximately it!

۲۹ خرداد ۱۴۰۰

viagra 100mg sildenafil cost sildenafil side effects

2 Trackbacks:
۲۷ خرداد ۱۴۰۰

what is cialis

what is cialis

۲۸ خرداد ۱۴۰۰

viagra with dapoxetine

viagra with dapoxetine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سایر مطالب پیشنهادی: